Moje 1. video ZDE
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Drogy vs. zdraví

17. november 2012 at 23:54 | Evie Hanks |  Writting
Určitě všichni víme co to jsou drogy a návykové látky. Říkáte si: ,,Jak to může někdo užívat, i když ví, že ho to ničí?"
Ale zase druhá polovina si řekne ,,Já na tom nebudu závislý, mám to jen pro srandu." Proč to tady řeším? Protože pár lidí v mém okolí drogy takzvaně "konzumují". Nabídli mi? Ano. Přijala jsem to? V žádném případě! Přijde mi to za 1. jako hodně velké vyhazování peněz. Vždyť to jsi radši půjdu koupit tričko, kosmetiku, nebo nějakou sladkost. Ale abych za to utrácela peníze, potom to "vyhulila" a následně by mi to ničilo tělo? Ne, díky.
Dejme tomu, že jsme mladí, náctiletí, zvědaví a chceme zkoušet nové věci. Jednou, dvakrát, dobře, je to pochopitelné.
Ale když na tom ujíždím už nějáký ten měsíc, něco není v pořádku. Horší pak je, když si člověk začne píchat. To je podle mě už docela slušně závislý na drogách. A že vidím na facebooku komentáře typu: ,,Proč kritizujete drogy když o nich nic nevíte? Drogy nejsou špatné!" Tak to potom já jsem asi tučňák z Madagaskaru, lítám jako anděl a mám prasečí nos. NE, drogy nejsou dobré. Dejme tomu že díky drogám máte chvilky radosti, jste šťastní a všechno se vám zdá růžové, krásné. Jenže to bohužel trvá jen chvíli, realita je potom 2x horší než předtím.

Začnou vám vypadávat vlasy, začnete mít žluté zuby a kruhy pod očima. Kvůli drogám začnete ztrácet smysl. Smysl života. Budete žít jen pro drogy. Každý den vám bude hlavou kolovat jen jedna myšlenka. Kde vzít peníze na drogy? Od lehké marihuany přejdete na těžký heroin a další drogy. V 17 jste zkusili "hulení" jen proto, abyste v partě nevypadali za sraba. Řeknete si, že to bylo jen jednou, že dál ani ťuk. Teď je vám něco kolem 20, ruku máte fialovou od injekce a tak tak se držíte "na holičkách". Už od malička jste chtěl být astronautem, chtěl jste cestovat po světě a mít se fajn. Teď tady ale sedíš a bez drog jsi takřka mrtvý.

Stojí vám to za to? Vždy to začíná pouhým ,,Jen jednou to zkusím, víc ani ťuk." Bůh ví, kam vás to až zavede. Mějte svůj vlastní rozum. Spoléhejte pouze sami na sebe. A hlavně. Nikomu nevěřte. Nevěřte tomu, kdo říká, že s drogama se žije lépe. Že s drogama poznáš štěstí (marihuana), lásku (extáze), a další věci, které se ti jen tak nezjeví, za které musíš bojovat. Nic není zadarmo.

Je pravda, že v drogách se moc nevyznám. Ale 100% vím, že to ke štěstí opravdu nevede. Pokud má člověk pevnou vůli a silný rozum, nikdy se k něčemu takovému neuchýlí. Jenže bohužel každý není dost silný, aby si pomohl. Já jen chci říct, že to není žádné frajerství, ale ubohost.
Opravdový frajer je ten, který natáhne ruku, ukáže ukazováček a řekne: ,,Ne, díky, raději bych chtěl zdraví."
To je podle mě frajerství. Silná vůle, a ne opíchaná ruka. Zdravý rozum, a ne kruhy pod očima a zvrásněná kůže.


Evie Hanks
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Therr. Therr. | Web | 18. november 2012 at 10:00 | React

Pěkně napsané a silně z tebou souhlasím.

2 Kačíí Kačíí | Web | 21. november 2012 at 18:53 | React

Já mám na tohle mnohem horší názor,hlavně protože že patřím mezi trojici lidí,které dělají k tomuhle tématu na naší škole přednášky a viděli jsme nedávno na proškolovacím víkendu dost silnej,psychicky náročnej film a vím že to je svinstvo,do kterýho nikdy v životě nechci spadnout.Jen pro zajímavost:jedné z hlavních postav amputovali na konci ruku a bylo to odporný...
Drogy ti prostě zničej život a přijdeš nejen o smysly,ale i všechno,všechno co je ti blízké a celý život bude jen o tom,jestlu máš dost peněz na další dávku.
Jinak-skvělé téma a hezký článek :D

3 Kačíí Kačíí | Web | 21. november 2012 at 18:55 | React

Omlouvám se za tak dlouhý komentář,ale tohle téma mi je prost blízké,protože o něm něco vím,sorry :-)

4 Evie Moustache Evie Moustache | Web | 24. november 2012 at 20:04 | React

[3]: Jmenovalo se to Requiem for a dream, že? Viděla jsem to, psycho film!

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement